LiveChat
0produkty

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Poprzedni

Amix Creatine Monohydrate 500g

Scitec 100% Creatine 300g

Oceń ten produkt jako pierwszy

Krótki opis


  • Czysta kreatyna w formie bezsmakowego proszku.

  • Najpopularniejsza, najbardziej przebadana forma kreatyny.

  • Wspomaga aktywność fizyczną poprzez resyntezę ATP - nośniaka energii.

  • Poprawia wytrzymałość oraz rozbudowę tkanki mięśniowej.

Producent: Scitec
Konsystencja: Proszek
Ilość składników aktywnych w porcji: 5000 mg
Ilośc porcji: 60
22,00 zł

Dostępność: wysyłka w 24h

Szczegóły

Scitec 100% Creatine to  suplement diety który dostarcza wysokiej jakości kreatyny bez zbędnych dodatków i wypełniaczy. Kreatyna pomaga w dostarczeniu energii do komórek, głównie mięśniowych. Naukowo udowodniono, że kreatyna już w dawce 3g zwiększa wydolność fizyczną i przyczynia się do lepszej rozbudowy masy mięśniowej. Dlatego też jest stosowana przez każdego sportowca z niemal każdej dziedziny sportu gdzie wysiłek fizyczny jest istotny dla osiągniętego wyniku.

Suplementacja kreatyną na dobre rozpoczeła się już w latach 90tych XX wieku, odkryto wówczas, że zmniejsza ona stopień zmęczenia mięsni szkieletowych dzięki zwiększeniu tempa regeneracji wykorzystywanego ATP. Zwiększanie zapasów kreatyny (i fosfokreatyny) w mięsniach umożliwia wykonanie intensywniejszego wysiłku fizycznego i opóźnia wystąpienie zmęczenia. Ponadto dzięki obecności kreatyny i fosfokreatyny w mięśniach szkieletowych odnotowuje się szybsza odnowę między kolejnymi seriami intensywnego wysiłku. 

W komórkach mięśniowych kreatyna w połączeniu z fosforem tworzy fosfokreatynę (PCr). Jest to związek wysokoenergetyczny, który napędza mięśnie podczas wysokiej aktywności fizycznej. Suplementacja kreatyną podnosi poziom fosfokreatyny, pozwalając dzięki temu na dłuższe podtrzymanie intensywnego wysiłku oraz szybszą regenerację pomiędzy zestawami ćwiczeń, czy poszczególnymi seriami. Suplementacja kreatyny pomaga także pobudzić produkcję białka i rozrost mięśni, zwiększyć beztłuszczową masę mięśniową, zmniejszyć kwasowość mięcni (kreatyna usuwa nadmiar jonów wodorowych), tym samym ograniczając produkcję większych ilości kwasu mlekowego, zanim pojawi się zmęczenie; zmniejszają też rozpad białek mięśni po intensywnym wysiłku, co prowadzi z kolei do zwiększenia wytrzymałości. 

Dlaczego warto stosować kreatynę?

Kreatyna oraz jej forma fosforylowana zwiększa tempo regeneracji wykorzystanego ATP - nośnika energii dla pracującej tkanki mięśniowej. Oznacza to, że kreatyny pozwala naszym mięsniom pracować z większą intensywnością i przez dłuższy czas. Wykazano również jej wpływ na tempo regeneracji, rozbudowy beztłuszczowej masy mięśniowej oraz zmniejszają kwasowość mięśni.

Kto powinien stosować kreatynę?

Badania nad kreatyną udowodniły jej korzystne działanie zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, których tkanka mięśniowa poddawana jest intensywnemu wysiłkowi fizycznemu. Kreatyna pozwala zwiększyć intensywność treningu, zmniejsza zmęczenie i wydłuża trening oraz wpływa pozytywnie na rozrost tkanki mięsniowej przy odpowiedniej podaży białka i w obecności testoseronu (dlatego kobiety mają problem z rozbudową tkanki mięśniowej).

Kiedy należy stosować kreatynę?

Jako, że największe zużycie kreatyny i fosfokreatyny w organizmie obserwujemy podczas wysiłku fizycznego, porcja przed i po treningu jest wyjątkowo korzystna dla naszego organizmu. W celu podtrzymania poziomu kreatyny (komórki mięsniowe tracją dzięnnie około 2-3g kreatyny, fosfokreatyna jest rozkładana tworząc ATP, może być takrze przekształcona w kreatyninę i wydalona z organizmu) zaleca się także stosowanie porcji w dni bez treningu.

 Wielkość opakowania: 300g

Ilość porcji: 60 porcji

Zalecane stosowanie:
Nalezy spożywać porcję (3/4 miarki) Scitec 100% Creatine około 30 minut przed treningiem oraz porcję bezpośrednio po zakończonym treningu. W celu podtrzymania stężenia kreatyny zaleca się stosowanie także porcji kreatyny w ciągu dnia także w dni beztreningowe.


Składniki aktywnew porcji (5g)
  
Monohydrat kreatyny5000 mg
 - w tym kreatyna4420 mg 

 


Suplement diety. Produkt nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży. Nie spożywać w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Nie należy stosować w przypadku problemów fizjologicznych lub psychologicznych, a także podczas stosowania niektórych leków. W razie wątpliwości należy skonsultować się ze specjalistą. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zdjęcie produktu ma charakter wyłącznie poglądowy, nie przedstawiają sprzedawanego smaku oraz wielkości opakowania. Zdjęcia przedmiotów są dostarczane przez producentów, są to grafiki poglądowe mogące odbiegać od sprzedawanego produktu.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Jakość
Skład
Cena