LiveChat
0produkty

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Poprzedni

#RAW Tryptophan 100g

Olimp Citrulline Malate 200g

Oceń ten produkt jako pierwszy

Krótki opis


  • Dostarcza solidną porcję jabłczanu cytruliny do konkretnej pompy mięśniowej.

  • Poprawa wydajności treningowej, regeneracji i łagodzenie bóli mięśniowych.

  • Wygodna forma proszku bez zagęszczaczy, barwników i metali ciężkich.

  • Najlepsza forma aminokwasu do uzyskania pompy mięśniowej.

Producent: Olimp
Konsystencja: Proszek
Ilość składników aktywnych w porcji: 8 102 mg
Ilośc porcji: 22
49,00 zł

Dostępność: wysyłka w 24h

Szczegóły

Olimp Citrulline Malate to wysokiej jakości jabłczan cytruliny, aminokwasu, z którego powstaje arginina. Z kolei arginina zwiększa produkcję tlenku azotu NO, bezbarwnego gazu, który oddziałuje na mięśniówkę gładką naczyń krwionośnych - powodując jej rozkurcz.Ta końcowa cecha ma szczególne znaczenie dla osób aktywnych fizycznie, gdyż rozkurcz naczyń krwionośnych oznacza zwiększony przepływ krwi, a z nią substancje odżywcze (energetyczne) i tlen dla pracujących mięśni. Więcej krwi to także lepsza regeneracja, mniejszy dług tlenowy i mniej kwasu mlekowego. 

Stosowanie jabłczanu cytruliny jest także korzystniejsze od bezpośredniego spożywania argininy. Z całej porcji zażytej argininy, tylko około 68% przedostaje się do krwi. Duża jej część jest eliminowana od razu w wątrobie przez enzym rozkładający argininę- arginazę. A przy długotrwałym jej stosowaniu enzym ten staje się jeszcze bardziej aktywny, co dalej zmniejsza efektywność stosowania argininy. Cytrulina jest aminokwasem, który nie jest rozkładany w wątrobie, dzięki czemu większa ilość trafia do krwiobiegu, a tam podnosi stężenie argininy.

Jabczan cytruliny znany jest z tego, że odtruwają organizm z amoniaku (usuwają go z krwi), mogą ponadto zmniejszać stężenie mleczanu i zwiększać dopływ krwi do tkanki mięśniowej poprzecznie prążkowanej (amoniak zgromadzony w mięśniach prowadzi do ich szybszego osłabienia). L-cytrulina zwiększając poziom tlenku azotu wspomaga pobór glukozy (siły napędowej mięśni) i funkcje skurczowe. W mięśniach szkieletowych przyczynia się także do poprawy funkcji regeneracyjnych po wzmozonym wysiłku fizycznym.

Jendakże korzyści płynące ze stosowania jabłczanu cytruliny są o wiele większe niż sprawny trening. Jako, że cytrulina zwiększa ilość argininy krążącej w naszym organizmie to także wpływa korzystnie na wydzielanie hormonu wzrostu, zwiększenie sekrecji insuliny i glukagonu, wspiera syntezę tkanek, bierze udział w syntezie kreatyny. Badania dowiodły także korzystny wpływ na układ immunologiczny - poprzez nasilenie aktywności cytotoksycznej krwinek białych oraz aktywacje neutrofili. Zwiększone stężenie argininy to także zahamowanie katabolizmu (poprzez zahamowanie wydzielania katecholamin) oraz większe zużycie energetyczne z magazynów organizmu, zwanych tkanką tłuszczową. 

Dlaczego warto stosować Citrulline Malate?

Jabłczan cytruliny przynosi znaczne korzyści dla osób aktywnych fizycznie, przy czym jego pozytywne działanie nie ogranicza się jedynie przy treningach. Jego działanie jest znane i potwierdzone naukowo, a jednocześnie suplementacja cytrulina jest znacznie bardziej efektywna niż stosowanie argininy. Produkt ten nie pobudza i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. 

Kto powinien stosować spalacz Olimp Citrulline Malate?

Jeżeli Twoj wysiłek trwa dłużej niż kilka-kilkanaście sekund, to Twoje mięśnie zużywają więcej energii (ATP) niż jest zmagazynowana w mięśniach, co przyczynia się do konieczność dostarczenia jej wraz z krwią. Cytrulina ułatwia przepływ krwi przez mięśnie, dostarczanie składników energetycznych, odżywczych i usuwa zbędne produkty przemiany materii. Zyskujemy dzięki temu możliwośc wykonania jeszcze lepszych treningów oraz szybszej regeneracji.

Dlaczego cytrulina jest lepsza od argininy?

Duża część spożywanej przez nas argininy (ponad 30%) jest konwertowana w organizmie przez enzym arginazy do L-ornityny. W związku z tym mniejsza jej ilość może zostać wykorzystana w szlaku metabolicznym do otrzymania tlenku azotu, kreatyny, agmatyny czy np. jako prekursor do syntezy białek. Cytrulina to większa ilość wytowrzonego tlenku azotu, co bezpośrednio wpływa na jakość treningu, jest więc bezsprzecznie lepszym produktem.

Prosty skład o realnym, udowodnionym naukowo działaniu to główne zalety tego produktu. W składzie nie uświadczymy żadnych zagęszczaczy i barwników. Nie znajdziemy tam także substancji pobudzających. Jest to więc konkretny produkt przedtreningowy do zastosowania przez każdą osobę chcącą poprawić swój trening i intensywność wysiłkową.

 Wielkość opakowania: 200g

Ilość porcji: 22 porcje

Zalecane stosowanie:
Należy spożyć porcję (9g proszku = 3 miarki) Olimp Citrulline Malate około 30 minut przed treningiem. Porcję należy rozpuścić w wodzie (ok 300ml) i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.


Informacja żywieniowaIlość w porcji ( 9g)
  
Jabłczan cytruliny8,1g
 - w tym: L-cytrulina4,6g 
Witamina B62,46 mg 

 

Składniki: jabłczan cytruliny, regulator kwasowosci – cytryniany sodu; aromat, substancje słodzace – acesulfam K, sukraloza; substancja przeciwzbrylajaca – dwutlenek krzemu; chlorowodorek pirydoksyny – witamina B6.


Suplement diety. Produkt nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży. Nie spożywać w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Nie należy stosować w przypadku problemów fizjologicznych lub psychologicznych, a także podczas stosowania niektórych leków. W razie wątpliwości należy skonsultować się ze specjalistą. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zdjęcie produktu ma charakter wyłącznie poglądowy, nie przedstawiają sprzedawanego smaku oraz wielkości opakowania. Zdjęcia przedmiotów są dostarczane przez producentów, są to grafiki poglądowe mogące odbiegać od sprzedawanego produktu.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Jakość
Skład
Cena