LiveChat
0produkty

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
  • Essence Cytrynian Magnezu 200g Essence Cytrynian Magnezu 200g
Poprzedni

Essence Magnez + B6 90tab.

Essence Magnesium Citrate 200g

Oceń ten produkt jako pierwszy

Krótki opis


  • Najlepiej przyswajalna forma magnezu, dodatkow w formie proszku.

  • Wspiera układ mięśniowy (regeneracje, rozbudowę oraz siłę), a także układ kostny.

  • Niezbędny minerał osób aktywnych fizycznie, zestresowanych i z problemami zdrowotnymi.

  • Dodatek witaminy B6 zwiększającej wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego.

29,00 zł

Dostępność: wysyłka w 24h

Szczegóły

Esence Magnesium Citrate to najlepiej wchłanialna forma magnezu, najważniejszego kationu wewnątrzkomórkowego, aktywującego około 300 enzymów. Ponad połowa magnezu w organizmie człowieka występuje w kościach (55-60%), około 40-45% w komórkach tkanek miękkich, przede wszystkim mięśni. Jednaoznacznie warunkuje to, na jakie obszary naszego ciała wpływać będzie niedobór tego minerału. 

Najważniejsze funkcje magnezu to udział w procesach syntezy i rozpady związków wysokoenergetycznych, głównie ATP, co warunkuje m.in. dostarczanie energii do pracy mięśni. Pierwiastek ten jest niezbędny do biosyntezy i utrzymania struktury kwasów nukleinowych i chromosomów. Z tymi funkcjami wiąże się obserwowana większa zapadalność na nowotwory w niedoborach Mg. Magnez bierze również udział w wielu etapach biosyntezy białka, np. w przemianie aminokwasów do form aktywnych i ich przyłączaniu do tRNA. Jest także aktywatorem enzymów uczestniczących w przemianach węglowodanów i metabolizmie tłuszczów, umożliwia β-oksydację kwasów tłuszczowych i ich wyłączenie do cyklu Krebsa. Skutkiem niedoboru magnezu może być wzrost stężenia wolnych kwasów tłuszczowych, a także cholesterolu w osoczu i większa podatność na zmiany aterosklerotyczne.

Co daje suplementacja magnezem?

Odpowiednia podaż magnezu przyczynia się do powstawania w kościach bardziej wytrzymałej, bezpostaciowej formy fosforanu wapnia. Doniesienia naukowe z ostatnich lat mówią o korzystnych skutkach suplementacji magnezem w osteoporozie. Obliczono, że na przyrost 1kg mięsni potrzeba około 200 mg magnezu, a na przyrost kilograma masy ciała, około 300mg tego pierwiastka. Doskonale obrazuje to, że warunkiem rozwoju nie tylko mięsni, ale i ciała jest odpowiednia podaż magnezu.

Czym wyróżnia się cytrynian magnezu spośród innych form?

Cytrynian magnezu jest formą magnezu powiązaną z kwasem cytrynowym. Kwas ten występuje naturalnie w owocach cytrusowych i nadaje im cierpki, kwaśny smak. Połączenie to wpływa na niezwykle wysoką biodostępność magnezu- czyli wysoką skuteczność, z jaką substancja jest wchłaniana i wykorzystywana przez organizm. Dostarczzając cytryniany magnezu, mamy pewność, że aż 90% z niego zostanie wykorzystana.

Kto powinien sotosować Magnez?

Prócz oczywistej konieczność suplementajci magnezem osób aktywnych fizycznie, osób pragnących rozbudować masę mięśniową oraz młodzieży. NIedobory magnezu powstają najczęściej na skutek niedostatecznej podaży tego pierwiastka z pożywieniem, upośledzonego wchłaniania z przewodu pokarmowego (biegunka) lub zwiększonego wydalania przez nerki (alkoholicy, chorzy leczeni diuretykami, diabetycy). W przypadku tych problemów, suplementacja magnezem jest również wysoce zalecana.

Essence Magnesium Citrate

Badania naukowe informują, że nawet wyczynowi sportowcy nie uzupełniają witamin z diety.

Badania naukowe udowodniają, że nawet osoby szczególnie dbające o dietę mogą nie dostarczać odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Niskie spożycie pewnych minerałów i witamin jest częstsze nawet u kobiet uprawiających sport wyczynowy w porównaniu ze sportowcami płci męskiej. Badanie na łyżwiarkach figurowych kadry Stanów Zjednoczonych wykazało niedobory m.in. magnezu. 

Wielkość opakowania: 200g

Ilość porcji: 66 porcji

Zalecane stosowanie:
Należy spożyć porcję (3g - 2 miarki) Magnesium Citrate dziennie.


Informacja żywieniowaIlość w porcji 3g (2 miarki - 2ml)
  
Magnez400 mg
Witamina B30,8 mg

 


Suplement diety. Produkt nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży. Nie spożywać w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Nie należy stosować w przypadku problemów fizjologicznych lub psychologicznych, a także podczas stosowania niektórych leków. W razie wątpliwości należy skonsultować się ze specjalistą. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zdjęcie produktu ma charakter wyłącznie poglądowy, nie przedstawiają sprzedawanego smaku oraz wielkości opakowania. Zdjęcia przedmiotów są dostarczane przez producentów, są to grafiki poglądowe mogące odbiegać od sprzedawanego produktu.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Jakość
Skład
Cena